historie šachu štěpán volejbal školní sbor zábava

Oddělení 2

Vychovatel(ka): Kopcová Petra
Petra.Kopcova@zs-stepanska.cz
žáci: 2.
prostor: 3. patro budovy ZŠ

HALLOWEEN V DDM ve středu 3. 11. od 14:00 hodin

Na děti budou čekat všichni členové Addamsovy rodiny se spoustou zábavných aktivit, soutěží a vyrábění.

Masky jsou více než vítány!

Vstupné je ZDARMA:))

15. října 2021

Podzimní výstava ve Stanici přírodovědců na Smíchově

Tématem výstavy byli mutanti rostlinné a živočišné říše.

Viděli jsme například bílého hada, žlutou žábu nebo růžový kaktus.

6. října 2021

Tvoření z kaštanů

Na školní zahradě se bavíme výrobou veselých zvířátek z kaštanů, které si děti samy nasbíraly a přinesly.

5. října 2021

Den dopravní výchovy v Muzeu Policie

3. října 2021

KERAMIKA

Keramika bude probíhat v úterý a ve čtvrtek vždy od 13:00 do 14:00 hodin

23. září 2021

Plán středečních vycházek na září a říjen

22. 9.   - Muzeum Policie - 14:00 - 15:00 divadelní představení "Pohádkový semafor", 15:00 - 16:00 Den dopravní výchovy - ZDARMA - KLIKNI

29. 9.   - bez vycházky

6. 10.  - Stanice přírodovědců Praha 5 - Podzimní výstava "Chováme a pěstujeme mutanty" - cena: 40,- Kč - KLIKNI

8. 10.  - Volby ve škole - od 12:30 hodin zajištěn program v DDM Praha 2, Slezská ul. Děti možno vyzvednout v 15:00 v DDM nebo v 15:30 před školou

13. 10. - Poštovní muzeum - "Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou" - cena: 50,- Kč - KLIKNI

20. 10. - Staroměstská radnice - prohlídka historických interiérů a podzemí s průvodcem - ZDARMA

27. 10. - podzimní prázdniny

16. září 2021

KERAMIKA A KROUŽKY

Keramika v týdnu od 13. 9. do 17. 9. proběhne zkušebně v těchto termínech:

Úterý    - 13:30 - 14:30 hodin

Čtvrtek - 13:00 - 14:00 hodin

Nabídku kroužků naleznete ZDE

12. září 2021

Rozpis obědů - POZOR ZMĚNA!!!

Pondělí      13:00

Úterý         12:35 !!!

Středa       11:35

Čtvrtek      11:35

Pátek         11:35

1. září 2021

Kino 35 ve středu 15. 9. 2021

Ve středu 15. 9. shlédneme ve Francouzském institutu od 14:30 hodin dobrodružný animovaný film Yakari podle kultovního francouzského komixu.

Cena: 80,- Kč

Trailer zde

1. září 2021

Družina po otevření škol

18. listopadu jsme se opět sešli ve škole, prozatím jen s prvňáčky a druháky. Podzim už se pomalu láme do zimy, ale my v družině i tak stále hodně času trávíme na školním hřišti a zahradě, kde děti mohou vybít energii nahromaděnou během vyučování v lavicích. Venku si děti hrají s hromadami barevného listí, listí i hrabou hráběmi, vozí na trakaři (v něm někdy vozí i jeden druhého), dělají si malé zahrádky, hrají si na domy a obchody. Oblíbené jsou i běhací a honicí hry a různé souboje, které ale držíme v rámci bezpěčných mezí :) Napadl dokonce už i první sníh - velká radost dětí i vyučujících, takže nechyběla ani koulovačka a stavění malinkých sněhuláků. Když jsme promrzlí, vrátíme se do družinové třídy, kde se zahřejeme a nasvačíme, děti si mohou hrát podle svého, nebo si hrajeme společně a vyrábíme. Z prostěradel jsme například vytvořili kostýmy duchů a hrajeme oblíbenou hru na strašení ve zhasnuté třídě. Vyráběli jsme také razítka z brambor a zdobili vánoční větev. Paní Jarka Tomsová pro nás uspořádala dílnu vytváření andílků s různými vánočními vzory na šatech a křídlech. V pátek 4.12. školu navštívil Mikuláš a děti v prvním oddělení družiny absolvovaly mikulášskou tombolu s losováním o sladkosti. Na papírcích byla jména, která musely děti samy přečíst, aby zjistitly, kdo kterou odměnu získá.

4. prosince 2020

Přestěhování školní družiny

Vážení rodiče,

od 30.11. bude první oddělení školní družiny z provozních důvodů přestěhováno do kmenové třídy prvňáků. Při vyzvedávání dětí, prosím, zvoňte na zvonek označený ŠD - 1. oddělení umístěný vlevo nahoře.

Děkuji a přeji krásný předvánoční čas

30. listopadu 2020

Družina před uzavřením škol

Prvňáčci začínaly v září jako každý rok, ale jejich začátek byl komplikovanější z důvodu bezpečnostních opatření proti koronaviru. Zažily situaci, kterou ještě nikdo z nás nezažil, zejména ne v jejich věku. Během vyučování a posléze i ve školní družině jsme se všichni velmi snažili jim situaci zpříjemnit a ulehčit různými činnostmi. Vyráběli jsme s paní Jarkou během dílničky květinové brože, s paní učitelkou Rivolovou navštěvovaly děti keramiku, v naší půdní třídě družiny si kluci vytvořili z krabice pirátskou loď, kterou třeba jednou pustí po vodě. Většinu času jsme trávili na školní zahradě, kde děti rády řádí a lítají, kropili jsme děti hadicí, měly možnost hrát vybíjenou, prolízt si opičí dráhu, skákaly přes švihadlo a velký úspěch měly také běhací a sbírací soutěže o  věcné ceny - prstýnky, sliz a jednorožce. I venku je ale prostor pro tvůrčí činnosti, takže jsme malovali na kameny, vytvářely zvířátka z kaštanů nebo korále ze šípků.

Podzim jsme si i přes těžkosti této doby užívali až do 14.10., kdy byly školy uzavřeny pro zhoršující se epidemickou situaci.

10. září 2020

Keramika začíná v týdnu od 14.9.

Pro 1. tř. je termín keramiky v úterý a čtvrtek (kdo nemá Aj, odchází s p. vychovatelkou na oběd a poté na keramiku). Paní učitelka Rivolová vyzvedává děti v budově školy u vychovatelky, převede je do dílny Na Rybníčku 8 (asi 50 m) a po keramice zase zpět do školy. Rodiče si také mohou děti vyzvednout ve 13 hod.v úterý a 14 hod. ve čtvrtek hned u dílny.

Aktuální změna: v souvislosti s rozpisem doby obědů pro jednotlivé třídy ve školní jídelně začne ve čtvrtek keramika až ve 13:00 a skončí tedy ve 14:00. Úterní keramika beze změny - tj. 12:00 - 13.00.

Keramická dílna proti rotundě čeká na své malé i velké keramiky.