historie šachu štěpán volejbal zábava školní sbor

Oddělení 2A

Vychovatel(ka): Dunajská Taťána
Tatana.Dunajska@zs-stepanska.cz
žáci: 2.A
prostor: 3. patro budovy ZŠ

Šťastné a veselé Vánoce všem!

18. prosince 2020

ŘÍJEN, LISTOPAD

Říjen

V říjnu jsme toho ve družině moc nestihli.Recyklovali jsme papíry, vytvarovali z nich věnce a ty jsme zdobili podzimními přírodninami. Pokračovali jsme v trénování pozornosti při střídavém čtení Malého prince.Na hřišti a na zahradě jsme sportovali a trošku pracovali s hráběmi.

Listopad
Do školy jsme se vrátili po více než pětitýdenní nedobrovolné pauze 18.listopadu.Připomněli jsme si 31.výročí 17.listopadu a společně jsme se podívali na animovaný film Fany a pes.Pak jsme o něm diskutovali a vysvětlovali si to, čemu jsme nerozuměli.Z brambor jsme vyřezali razítka a tiskli jsme výkresy.Všichni byli při práci s kapesními nožíky náramně šikovní a ani jednou netekla červená.Máme už 9 knížek Malého prince (děkujeme, milé maminky), a tak se ve čtení úžasně zlepšujeme.Nakreslili jsme jeho postavičku s bedýnkou pro beránka, vystřihli ze zlatého papíru hvězdy a planety a vytvořili jsme koláž.Tou jsme vyzdobili nástěnku na schodech školy.Jedno odpoledne jsme si vzali zástěrky a hráli jsme si na kuchtíky.Usmažili jsme kuřízky a pěkně si na nich pochutnali.Každé odpoledne jsme se dosyta vyskotačili na hřišti a na zahradě.
4. prosince 2020

První měsíc ve škole - ZÁŘÍ

Druhý rok  jsme začali shledáním a přivítáním po prázdninách.
Připomněli jsme si zásady a pravidla chování ve družině. Hráli jsme si ve třídě,  na hřišti i na zahradě.

- navlékali jsme korálky
- prohlíželi jsme si naše Cestovatelské zápisníky, povídali jsme si o prázdninových zážitcích a obdivovali jsme
 krásné kresby a úžasné zápisky
- ušili jsme si látkové svačinové ubrousky
- v Riegrových sadech jsme si hráli a  jezdili na inlajnech
- s průvodkyní Bárou jsme měli túru a soutěže na Vyšehradě
- začali jsme se učit střídavé čtení
- pracovali jsme na zahradě, pleli jsme a hrabali listí
Na obrázky z našich aktivit se můžete podívat v galerii.

Na to, co budeme dělat v říjnu, se můžete podívat ve družinových notýscích.
11. října 2020

Vážení rodiče,

V galerii naleznete fotografie z vycházky na Vyšehrad z minulého týdne.

Vzhledem k aktuálním opatřením jsou další vycházky mimo budovu školy až do odvolání zrušeny.

22. září 2020

Fotografie z bruslení

První letošní bruslení a vycházku si všichni moc užili. Více fotografií najdete v galerii.

10. září 2020

Keramika začíná v týdnu od 14.9. Pro ŠD 2A a 2B je v pondělí a pátek od 12:00 - 13:00. V pátek tedy ti, kteří v pondělí mají AJ. Protože jde o skupiny smíšených oddělení, tak s rouškami

Platby ŠD

Dovoluji si Vás upozornit  na zvýšení měsíční platby za školní družinu na 280.-Kč. Nezapomeňte prosím provést změny u svých trvalých příkazů.

31. srpna 2020

Přivítání

Milé děti, vítám Vás ve družině ve druhé třídě. Malá vzpomínka na naše společné vycházky na konci první třídy.

Sejdeme se v úterý 1.září v naší družinové třídě a všechno důležité si povíme!

30. srpna 2020