Vzdělání, sebevědomí, slušnost

Základní škola u svatého Štěpána
Zřizovatel školy - Městská část Praha 2
historie šachu štěpán volejbal školní sbor zábava
ŠKOLA ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ KLUB ŠKOLNÍ JÍDELNA SPOLEK ŠTĚPÁN - KROUŽKY ŠACHY ŠTĚPÁN
 
 

Aktuality

Konec školního roku

Poslední den školního roku nás čeká v pátek 28. 6. 2024. Začátek setkání bude pro všechny třídy v 7:55 hod., vysvědčení budou předána první vyučovací hodinu v kmenových třídách.

V 8:50 se sejdou všichni žáci a pracovníci školy k tradičnímu loučení deváťáků na schodech školy. 

Výdej obědů od 10:30 do 12:00 hodin. 

Odpolední družina je v provozu do 15:00 hod.

Přejeme všem krásné prázdniny. 

 

26. června 2024

Pozdrav ze školy v přírodě

Páťáci posílají pozdravy ze školy v přírodě. 

13. června 2024

Pozvánka na školní akademii

Vážení rodiče a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na naši tradiční školní akademii, která se uskuteční ve čtvrtek 20. června od 16:30 na školním hřišti. 

Naši žáci pro Vás připravili pestrý program plný hudebních, tanečních a divadelních vystoupení. 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

11. června 2024

ŠVP - V. A, V. B

Celá výprava dorazila bezpečně na místo. Cesta proběhla bez komplikací. Žáci se postupně zabydlují a těší se na nové zážitky.

 

10. června 2024

Výsledky testování SCIO 2023/2024

Výsledky testování žáků 5. a 9. tříd.

4. června 2024

Den dětí

Oslava Dne dětí se velmi vydařila. Vše proběhlo bezchybně a děti si celé dopoledne užívaly různé disciplíny, tanec a skvělé občerstvení. Velké poděkování patří žákům devátého ročníku za přípravu a organizaci celé této akce.

 

31. května 2024

Dodatečné losování uchazečů o přijetí ke vzdělávání

Z důvodu uvolněných míst jsme ze všech zájemců o přijetí vylosovali šest uchazečů. Protokol o losování v příloze. 

2. května 2024
Zápis z losování stáhnout otevřít

Naše škola zvítězila v soutěži o nejlepší pražský časopis roku!

Náš školní časopis ŠTĚP vyhrál 1. místo v pražském kole soutěže Školní časopis roku 2024 v kategorii ZŠ II. stupeň.

Gratulujeme celé redakci, která tímto postupuje do celostátního kola, které se bude konat na podzim tohoto roku.

22. dubna 2024

Výsledky zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče,

velmi nás těší, že jste si pro své dítě vybrali právě Základní školu u svatého Štěpána. Zájemců o studium je však více, než kapacita tříd a školy.

V příloze naleznete  Seznam přijatých uchazečů pod evidenčními čísly. V případě, že v tomto dokumentu objevíte číslo, které bylo přiděleno Vašemu dítěti, byl uchazeč PŘIJAT ke vzdělávání na naší škole. Prosím, abyste obratem potvrdili skutečnost, že na naši školu dítě nastoupí.

Potvrzení prosím proveďte formou e-mailu na: reditelka@zs-stepanska.cz. Uvádějte prosím vždy evidenční číslo dítěte. 

Pokud číslo v dokumentu nenaleznete, dítě nebylo přijato. V případě, že Váš zájem trvá, napište tuto skutečnost na výše uvedený e-mail. Pokud se uvolní místo, budeme zájemce kontaktovat. 

Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvedávat v kanceláři školy od 2. 5. 2024.

Rozhodnutí o nepřijetí bude zákonným zástupcům doručeno formou, kterou si zvolili v Žádosti o přijetí. 

Jana Páčová

ředitelka školy

 

19. dubna 2024
Zápis přijatých stáhnout otevřít

Výsledky zápisu na školní rok 2024/2025

Výsledky zápisu na školní rok 2024/2025 budou zveřejněny v pátek 19. 4. v 10:00.

18. dubna 2024

Zápis do 1. ročníku pro rok 2024/2025

Informace k zápisu

26. března 2024

Pozvánka na poslední kolo Krajské soutěže skupiny 3. třídy, skupina 3.3

Šachový oddíl Šachy Štěpán se v letošním roce poprvé účastní soutěže družstev dospělých. Nečekaně se ovšem již v předposledním kole rozhodlo o tom, že v příští sezóně může hrát o soutěž výše, kam si vybojoval při své premiéře postup. Zda bude postupovat z 1. nebo 2. místa se rozhodne v pátek 22. 3.

Poslední zápas odehrajeme ve školní jídelně a všechny tímto na zápas proti vedoucímu celku soutěže Steinitz Makabi Praha B zveme.

Hrát se začíná v 17:30. Přijďte o něco dříve, ať víte, kdo jsou naši mládežníci, kteří se neztratili ani mezi dospělými.

 

19. března 2024

Lyžák v proměně: Z lyžařů turisté a dobrodruzi v horách!

Minulý týden se žáci 8.A, 8.B a 6. tříd zúčastnili lyžařského kurzu v krásné horské oblasti Krkonoš. I když nám zimní počasí nepřálo a sněhu bylo už opravdu velmi málo, nenechali jsme si zkazit náladu a proměnili lyžařský kurz v nezapomenutelný turistický zážitek.

Místo lyží a jsme nazuli turistické boty a vydali se na túry po horách. Nachodili jsme desítky kilometrů a kochali se úchvatnými panoramatickými výhledy. Během výletů si žáci vyzkoušeli různé aktivity, jako například orientační běh ve skupinkách, ekologickou soutěž ve sběru odpadků, zdolávání vrcholků či adrenalinovou jízdu na bobové dráze v Harrachově.

Večery patřily zábavným programům, které žákům připravili učitelé a instruktoři. Kvízové večery, diskotéka, deskohraní a nechyběl ani táborák s opékáním špekáčků.

I když se lyžařský kurz proměnil v turistický, užili jsme si ho naplno. Ukázalo se, že i bez sněhu se dá v horách zažít spousta zábavy a dobrodružství!

13. března 2024

Den otevřených dveří ve čtvrtek 21. 3. 2024

11. března 2024

Lyžařský kurz 7.+9. tř.

Koncem února jsme si užili poslední lyžovačku v Rokytnici nad Jizerou.

6. března 2024

Postup do finále extraligy 2023/2024

Šachové družstvo Šachy Štěpán, Praha 2 postoupilo do finále Extraligy, kde bude hrát o medaile. 

     Šachy Štěpán vstoupily do soutěží družstev mládeže v sezóně 2021/22. Postupně tehdy družstvo odehrálo 14 zápasů. Kromě jediné remízy ve všech ostatních utkáních zvítězilo a postoupilo do 1. ligy. 

     V sezóně 2022/23 naši hráči vyhráli všech jedenáct kol a z 1. místa postoupili do Extraligy mládeže mezi nejlepších 16 týmů v ČR. Na tomto postupu se podílelo 11 hráčů, mezi kterými byla např. absolventka Karolína Marková, která bohužel letos nehraje. Letošní školní rok absolvuje v USA. 

V Extralize zatím družstvo odehrálo 7 zápasů ve „své“ skupině Západ. Tyto zápasy hráči absolvovali během tří srazů. Vše začalo říjnovým čtyřkolem v Plzni. V sobotu naše šestičlenné družstvo porazilo nejprve Teplice 4:2 a odpoledne Ústí nad Labem v poměru 3,5:2,5. V neděli dopoledne navázalo výhrou 3,5:2,5 nad ŠK 64 Plzeň. Odpoledne se bohužel nepovedlo dotáhnout k vítěznému konci skvěle rozehraný zápas s pražským týmem z Kobylis, kterému jsme nakonec podlehli 2,5:3,5. 

     Další, tentokráte jen jedno, kolo se hrálo 2. prosince na půdě Unichessu a naši opět těsně prohráli 2,5:3,5.

     O postupu do finálových bojů o medaile se tedy rozhodovalo na posledním srazu v Jičíně, kde nás čekaly dva závěrečné zápasy ve skupině. Bylo jasné, že případné dvě výhry nám zajistí postup a nebudeme muset hrát ve skupině o záchranu. Komplikace přišla v pátek odpoledne ještě před odjezdem do Jičína. Druhý hráč naší sestavy Jan Souček onemocněl. Naštěstí se ukázalo, že i bez jedné z opor jsme schopni své soupeře porazit. Stalo se tak dokonce bez velkého stresu a ve skupině jsme obsadili druhé místo. 

     Finále Extraligy se bude hrát od 19. do 21. 4. ve Vlachovicích na Vysočině. V poslední fázi nastoupí naši hráči postupně ke čtyřem zápasům proti nejlepším čtyřem družstvům skupiny Východ. Všechna družstva si odnáší vzájemné výsledky s týmy, které postoupily do stejné závěrečné skupiny. Díky těmto již absolvovaným zápasům s družstvy Plzně, Kobylis a Unichessu jsme se před dalšími boji usadili na šestém místě se třemi body za výhru nad Plzní. 

Závěrečná tabulka skupiny Západ: https://chess-results.com/tnr800327.aspx?lan=5&art=0

Tabulka finále extraligy (Mistrovství ČR A): https://chess-results.com/tnr800328.aspx?lan=5&art=0

29. ledna 2024

Lyžařský kurz 2. a 3. tříd - Studenov, hotel Roxana

Druháci a třeťáci strávili krásný týden na horách. Udělali obrovské pokroky v lyžování, užili si spoustu zábavy a pořád jim svítilo sluníčko.

14. ledna 2024

Vánoční vystoupení v kostele sv. Štěpána 20. 12.

Děkujeme všem žákům a učitelům, kteří společně připravili krásné vystoupení. Dík patří i moderátorkám, keramikům a samozřejmě divákům. 

Více fotografií ZDE

30. prosince 2023

Den otevřených dveří a vánoční dílny

Více fotografií ze Dne otevřených dveří a vánočního tvoření zde

19. prosince 2023

Vánoční koncert

Srdečně vás zveme na vánoční vystoupení žáků školy, které se koná ve středu od 16:30 v kostele svatého Štěpána.

15. prosince 2023

Vánoční Vídeň s 8.A.

Třída 8.A. se vydala na nezapomenutelný výlet do zasněžené Vídně. Během této cesty osmáci prozkoumali vánoční trhy, kde se otevřel úžasný svět vůní koření a různých vánočních dobrot. Svítící dekorace vytvořily neuvěřitelnou vánoční atmosféru. Navštívili hrobku Habsburků, kde uctili památku významných osobností, dále galerii Albertinu s okouzlující uměleckou sbírkou a samozřejmě katedrálu svatého Štěpána, kde mohli obdivovat gotickou architekturu a historické dědictví. Přenocovali v útulném hostelu kousek od centra a druhý den odpoledne se plní bohatých zážitků, vydali domů. Cesta byla plná sněhové pokrývky a dobrodružství s poznáváním nových míst.

13. prosince 2023

Den otevřených dveří - pečení perníčků

12. prosince 2023

Mikuláš ve škole

 

Dnes nás navštívil svatý Mikuláš s anděly a čerty. A bylo veselo!

5. prosince 2023

Cirkulujme

Dívky ze 6. A a 6. B se zapojily do kreativní ekologické soutěže "Cirkulujme". Tématem byla biodiverzita - druhová rozmanitost. Dívky vytvořily projekt - video, aby ukázaly, jak můžeme podpořit biodiverzitu i v našem nejbližším okolí školy. Soutěž se konala pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka. Dívky byly i za svou účast mile odměněny.

1. prosince 2023

Vyučování 27. 11.

Zaměstnancům naší školy není lhostejná složitá situace ve školství, dlouhodobá nejistota a diskutované změny, které by mohly výrazně ovlivnit kvalitu škol a školských zařízení. Nicméně po důkladném zvážení jsme se rozhodli, že v pondělí 27. 11. bude škola pro žáky otevřena a vyučování proběhne v rámci možností podle rozvrhu. Někteří pedagogičtí pracovníci se rozhodli aktivně zapojit do stávky a my to plně respektujeme. 

 

24. listopadu 2023

Virtuální realita ve školním PC klubu

22. listopadu 2023

Návštěva primátora hl. m. Prahy

Naši školu dnes navštívili primátor hlavního města Bohuslav Svoboda a starosta Městské části Prahy 2 Jan Korseska. Společně s vedením základní školy si prohlédli nově postavenou budovu pro žáky 1. ročníku a pohovořili s našimi prvňáčky. Děkujeme za milou návštěvu.

22. listopadu 2023

Návštěva "Polytechnického hnízda" na střední škole strojnické v Praze

Polytechnické hnízdo SPŠS

Žáci 8.A nedávno navštívili Střední školu strojnickou v Bletlemské ulici, kde je čekal zajímavý program. Během své návštěvy strávili celkem čtyři hodiny, během nichž se zapojili do aktivit zaměřených na různé oblasti techniky.První dvě hodiny strávili praktickou činností, kdy manuálně pracovali a vytvářeli své vlastní výrobky, které si následně mohli odnést domů.

Následující dvouhodinovka byla věnována oblasti robotiky. Žáci zde získali unikátní možnost pracovat se stavebnicí VEX, která v miniaturní verzi simulovala například činnost robotického ramene, používaného při výrobě automobilových dílů. Tato část programu jim umožnila seznámit se s technologiemi využívanými v moderním průmyslu a zlepšit svou motoriku, zatímco se zároveň přiučili základům fungování současného průmyslu.

15. listopadu 2023

Dny otevřených dveří

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří spojený s vánočními dílnami. 

 

10. listopadu 2023

Šachy Štěpán

V záložce Šachy Štěpán nově najdete informace z aktivit našich šachistů a aktuální kalendář akcí. 

 

Šachové vylodění v Normandii

Kalendář akcí

Historie šachového klubu

20. října 2023

Školní klub - otevření pobytového klubu

Vážení rodiče, milí žáci, otevřeli jsme pro Vás pobytový školní klub, který se nachází ve 3. patře v Interaktivní učebně. V prvním týdnu, tedy od 5. - 8. září, bude otevřen vždy po skončení vyučování do 14.30 hodin. Od 11. září bude fungovat každý den od 12.30 do 16.30 hodin. Děti zde mohou trávit čas rozhovory se spolužáky, mohou hrát různé hry, pracovat na domácí přípravě nebo tvořit s paní učitelkou.

4. září 2023

Informace k zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáci, 

slavnostní zahájení školního roku proběhne v pondělí 4. 9. 2023 v 7:55 hod ve třídách. 

Žáci půjdou bez přezutí přímo do tříd. 

Vyučování potrvá 1 vyučovací hodinu – konec v 8:40 hod.

Pro zájemce bude v provozu školní družina do 15:00 hod.

Ranní družina (pro žáky 1. až 4. tříd) bude v provozu od úterý 5. 9. 2023 od 6:45 hod. (v oddělení ŠD v nové budově na zahradě školy)

 

Organizace vyučování v prvním týdnu

pondělí 4. 9. 2023

1. vyučovací hodina - konec 8:40 hod.

úterý 5. 9. 2023

1. třída - 2 vyučovací hodiny

2. - 9. třídy - 4 vyučovací hodiny (Den třídy)

středa 6. 9. 2023

1. třída - 3 vyučovací hodiny

2. - 9. třídy - výuka dle rozvrhu

čtvrtek 7. 9. 2023

1. - 9. třídy - výuka dle rozvrhu, bez odpoledního vyučování 

pátek 8. 9. 2023

1. - 9. třídy - výuka dle rozvrhu

ROZMÍSTĚNÍ TŘÍD

I. A, I. B – nová budova

II. A, II. B - přízemí vpravo

IV. tř., III. A., III. B - 1. patro vpravo

V. A - 1. patro vlevo

VIII. B, IX. A, VI. B - 2. patro vpravo

V. B, VII. A, VI. A - 2. patro vlevo

IX. B - 3. patro vpravo

VIII. A, VII. B - 3. patro vlevo

 

Nabídku kroužků najdete v prvním týdnu pod odkazem: Spolek Štěpán – Kroužky. Přihlášky obdrží žáci od třídních učitelů. 

 

Informace ke stravování

Jídelna bude v provozu od pondělí 4. 9. 2023. 

Přihlášení ke stravování a placení obědů před začátkem

a na začátku nového školního roku 2023/2024

pouze v místě a době níže uvedené.

Ve školní jídelně, Sokolská 6, Praha 2

od 28. 8. do 1. 9.23 - denně od 10.00 do 14.00 hod. nebo dle telefonické domluvy /tel. 224 262 152/

Ve výdejně obědů v ZŠ Štěpánská

4. 9. 2023       od 7.30 do 9.30 hod.

od 4.9.2023 - denně od 12.00 do 14.00 hod. /v Sokolské/

Doporučujeme obědy vyřídit v ŠJ Sokolská, vyhnete se dlouhému čekání.

 

Už se na všechny žáky a jejich rodiče těšíme. 

 

24. srpna 2023
Rozvrhy tříd 2023/2024 stáhnout otevřít

Změna platby za pobyt ve školní družině

Od 1. 9. 2023 vejde v platnost změna výše úhrady za pobyt ve školní družině na 250 Kč/měsíc. 

 

 

9. srpna 2023

Prázdninový provoz kanceláře školy

Kancelář je v otevřena vždy ve středu od 9:00 do 14:00 hodin. 

10. července 2023

Bradlo 2023

29. června 2023

Ozdravný pobyt Marina Orlík

Pobyt na Marině Orlík jsme si náramně užili a hurá na prázdniny!

29. června 2023

Zakončení školního roku - předání vysvědčení

Poslední den školního roku nás čeká v pátek 30. 6. 2023. Začátek setkání bude pro všechny třídy v 7:55 hod., vysvědčení budou předána první vyučovací hodinu v kmenových třídách.

V 8:50 se sejdou všichni žáci a pracovníci školy k tradičnímu loučení deváťáků na schodech školy. 

Výdej obědů od 10:30 do 11:30 hodin. 

Odpolední družina je v provozu do 15:00 hod.

Přejeme všem krásné prázdniny. 

 

27. června 2023

Ozdravný pobyt Marina Orlík

Posíláme pozdravy z Mariny, dojeli jsme v pořádku a už se těšíme na bazén, hřiště a les. Čtvrťáci a páťáci.

25. června 2023

Školní akademie

Děkujeme všem vystupujícím za přípravu a realizaci naší Akademie a za krásný kulturní zážitek :-)

21. června 2023

Odvážní deváťáci: Výlet do lanového centra naplněný adrenalinem

Deváťáci se společně vydali do lanového centra, plného dobrodružství a adrenalinu v rámci slavnostního konání premiér závěrečných anglických filmů.

 Překonávali výzvy ve vysokých výškách, zdolávali lanové dráhy, a to všechno s radostí a smíchem. Tato nezapomenutelná zkušenost posílila jejich pouto, zanechala v nich odvahu a vzrušení na dlouho do budoucna.

19. června 2023

Hodina moderní chemie

Dnes naše sedmé až deváté ročníky absolvovaly program VŠCHT "Hodina moderní chemie". Děkujeme za pěkný program.

16. června 2023

Školní akademie

Vážení rodiče, prarodiče, žáci, učitelé a přátelé naší školy,

zveme vás srdečně na ŠKOLNÍ AKADEMII, která se bude konat v úterý 20. června od 16:30 na školním hřišti. Čekají vás vystoupení sboru Štěpánka a jednotlivých tříd.

Těšíme se na vás.

6. června 2023

Den dětí

Naši deváťáci připravili dopoledne plné soutěží, tvoření i dobrůtek pro své mladší spolužáky. Děkujeme všem za pěkný Den dětí a také děkujeme všem našim sponzorům.

1. června 2023

Výsledky testování SCIO 2022/2023 - 5. ročník

22. května 2023
Výsledky SCIO 2022-2023 5. ročník stáhnout otevřít

1. setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů

Milí rodiče,

srdečně Vás a Vaše děti zveme na 1. setkání budoucích prvňáčků, které proběhne ve ČTVRTEK 8. 6. od 16 hodin ve třídách I.A a I.B v přízemí naší školy.

V čase 16 - 17 hod. se děti setkají se svou budoucí třídní učitelkou, v tomto čase nám děti můžete nechat a užít si chvilku klidu třeba na dobré kávě v blízkosti školy. Od 17 do 17:30 pak proběhne společná schůzka všech rodičů, o děti se mezitím postarají naše paní učitelky z družiny.

Těšíme se na Vás!

Kolegium ZŠ u svatého Štěpána

15. května 2023

Přebor Prahy mladších žáků 1. 4. 2023

Velkým úspěchem skončil sobotní Přebor Prahy mladších žáků pro naše oddílové družstvo Šachy Štěpán. Tým ve složení Luboš, Andrej, Zbyšek, Ríša, Jindra a Nikola vybojoval bronzovou medaili v konkurenci 18 družstev pražských oddílů s mnohem delší šachovou tradicí. Jedná se o naši první medaili v této soutěži.

5. dubna 2023

Prvňáci na horách

Prvňáčci si užili lyžařský výcvik v Rokytnici nad Jizerou. Byli strašně šikovní a krásně lyžovali.