historie školní sbor šachu štěpán volejbal zábava

Třídní: Pánková Jarmila

Jarmila.Pankova@zs-stepanska.cz

Pondělí - po16 hod., dále dle tel. dohody

Prvouka v březnu a dubnu

Učíme se o přírodě na jaře, o vodě a jejím koloběhu, pozorujeme počasí.

Navycházce jsme poznávali Prahu.

Pokeračujeme v poznávání ptáků a jarních květin.

Zkoumáme lidské tělo, pracujeme s encyklopediemi, sledujeme výuková videa, povídáme si o první pomoci.

Učíme se i o vztazích mezi lidmi.

21. dubna 2024

Prvouka v lednu a v únoru

Porovnáváme školu dnes a v době našich babiček, učíme se o městě v minulosti a v přítomnosti, pozorujeme zimní přírodu, opakujeme měsíce, roční období a hodiny.

Výprava za kytičkami do botanické zahrady.

8. března 2024

Prvouka v listopadu a prosinci

Pozorujeme změny v přírodě. Učíme se o státních svátcích a rodinných oslavách.

Vyprávěli jsme si o tom, proč se slaví Vánoce a jaké jsou lidové vánoční zvyky.

Házení střevícem.

Pouštění lodiček z ořechů.

Věštění z hrníčků.

30. prosince 2023

2. třída Prvouka v září a v říjnu

Začali jsme velkým vzpomínáním na prázdniny, potom pozorovali změny ve škole a třídě. Byli jsme se podívat v novém pavilonu na školní zahradě.

Potom jsme si říkali, jak se k sobě hezky chovat a co musíme říct dospělákům. Pozorujeme počasí a podzimní změny v přírodě.

4. října 2023

Prvouka v květnu a v červnu

Nejvíc se toho naučíme venku - třeba v lese. (8. 6. Les s lesníky)

Na škole v přírodě jsme se učili o rostlinách, lese a zvířatech v ZOO Dvůr Králové.

Projeli jsme safari a viděli spoustu zvířat opravdu zblízka.

Zasadili jsme hrášky a pozorovali, jak rostou.

Učili jsme se o lidském těle a péči o zuby. Dostali jsme nové zubní kartáčky a pasty.

19. června 2023

Prvouka v březnu a dubnu

Poznáváme jarní kytičky, za okny třídy máme jejich malou výstavu. Zkoumali jsme tulipány, narcisy a modřence.

Povídali jsme si o příchodu jara a jarní rovnodennosti, učíme se o kalendáři.

Učíme se hodiny, zaseli jsme semínka hrachu.

2. května 2023

Prvouka v lednu a v únoru

Posledního února jsme se vydali do botanické zahrady na vycházku s pozorováním jarních cibulovin. Viděli jsme talovíny, sněženky, bledule i krokusy.

Učíme se o zimě, zimních měsících, ptácích a zvířatech. Pozorujeme krmítko. Povídali jsme si o vynálezcích a vynálezech.

Poznáváme zvířata na farmě, spojili jsme prvouku s angličtinou.

28. února 2023

Prvouka v prosinci

Učíme se o zimě, pozorujeme ptáky na krmítku https://www.makov.cz/webkamera.html

Taky si povídáme o rodině, oslavách, adventu, vánočních zvycích.

Zvířátkům v lese jsme ozdobili stromeček.

10. prosince 2022

Prvouka v listopadu

Učíme se o naší obci, domě, přecházení vozovky, bezpečnosti. Měli jsme besedu s policisty Městské policie i Policie ČR..

Zkoumali jsme reflexní prvky a nosili vestičky.

29. listopadu 2022

Prvouka v říjnu

Po listnatých a jehličnatých stromech jsme se začali učit o ovoci a zelenině. Rozlišujeme kořen, list a plod, prohlíželi jsme si semínka a ochutnávali zeleninu poslepu.

15. října 2022

Prvouka v září

V prvouce jsme si povídali o škole a o pravidlech, která bychom všíchni měli dodržovat, aby nám spolu bylo dobře. Předposlední týden jsme se věnovali houbám a teď si povídáme o stromech. Byli jsme také na vycházce v Riegrových sadech, udělali jsme frotáž kůry a sbírali listy a plody známých stromů.

26. září 2022

Co nás čeká

Prvouka pomáhá dětem lépe porozumět světu kolem nich. Budeme zkoumat přírodu, seznámíme se s místem, kde žijeme, s rodinami, naučíme se znát hodiny, týdny, dny a měsíce. Bude to velké dobrodružství plné pokusů, výprav a zkoumání.

Prvním tématem bude ale škola a vše, co k ní patří.

28. srpna 2022