historie volejbal zábava šachu štěpán školní sbor

Třída - 9.B

Třídní: Smetanová Kateřina

Katerina.Smetanova@zs-stepanska.cz

Po 15:00 - 16:00, Út 9:00 -10:00

úkoly pro nepřítomné

MLUVNICE

* Úkoly do domácího sešitu : str. 45 cv. 1,2,3,4,5

Opakování vyjmenovaných slov po b - hlavně rozlišit být x bít ( nabýt x nabít, ubýt x ubít, odbýt x odbít, pozor na : vrátili jsme se nabiti dojmy x babyly jsme dojmu, nabitá tělocvična apod. Pozor také na slova oblíbil. zalíbil, vyrobil apod. - nejsou příbuzná s být.

Opakování vyjmenovaných slov po l - pozor na umlít, mlýn

+ procvičování i/y v koncovkách podst.jmen, příd.jmen tvrdých a měkkých. v příčestí minulém ( shoda přísudku s podmětem)

Pravopis lze procvičovat v on-line cvičeních na internetu.

* nová látka - Hláskosloví - uč. str. 16 - 19 ( hl. přepis výslovnosti, zněké a neznělé souhlásky, spodoba znělosti )

Práce se Slovníkem spisovné češtiny pro školu a veřejnost - umět ve slovníku hledat slova, nají jejich význam, rozumět zkratkám ( umět je najít ve vysvětlivkách)

SLOH

* vypravování - důraz na správný zápis přímé řeči ( uvozovnky, velká malá písmena, interpunkce )